AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK (2006/2007/6)

Aktuális nyelvvizsga- és versenyeredmények avagy:

június 6-án, az iskolagyűlésen dicséretben részesültek…

 

 

 

Felsőfokú nyelvvizsgát tett angol nyelvből:

  • Pálosi Anna 12.a

Középfokú nyelvvizsgát tett latin nyelvből:

  • Horváth Veronika 12.a

Középfokú nyelvvizsgát tett angol nyelvből:

  • o Dobozi Bence 12.a
  • o Hadarits Áron 12.a
  • o Németh Brigitta 12.b
  • o Bundics Márton 12.b
  • o Nagy Attila 12.b
  • o Kardos Nóra 12.c
  • o Pálfy Zsuzsanna 12.c
  • o Repka Lilla 12.c
  • o Szoboszlai Zsolt 12.c
  • o Török Renáta 9.b
  • o Bukovszky Luca 9.b

Igazgatói dicséretben részesült:

o Kollár Nóra 9.a az Arany Dániel matematikaversenyen az 1. fordulóban nyújtott teljesítményéért
o Molnár Imre 10.a az Arany Dániel matematikaversenyen a 2. fordulóban nyújtott teljesítményéért
o Horváth László 10.b az Arany Dániel matematikaversenyen a 2. fordulóban nyújtott teljesítményéért
o Papp Gábor 7.a a Teleki Pál földrajz-földtan verseny megyei döntőjében elért 3. helyért
o Tomin Márton 7.b a Varga Tamás matematikaverseny megyei fordulóján elért 8. helyért.
o Proksa Gabriella 8.a a Varga Tamás matematikaverseny megyei fordulóján elért 9. helyért.
o A József Attila versenyen elért 2. helyezett csapat tagjai a 7.b-ből:

♦    Sebők Sándor Mátyás
♦    Kiss Erika
♦    Bartos Ágnes

o Szász Júlia 5.b a Városi vers- és prózamondó versenyen elért 2. helyért.
o Bartos Mátyás 5.b a Városi vers- és prózamondó versenyen elért 2. helyért.
o Veres Eszter 5.b a Kistérségi Angol vers- és prózamondó versenyen elért 1. helyért és a Városi vers- és prózamondó versenyen elért 2. helyért.
o Nagy Zsófia 6.a a Területi Kazinczy-versenyen elért 1. helyért.
o Vincze Boglárka 5.a a Területi Kazinczy-versenyen elért 2. helyért.
o Seidner Benjamin 7.b a Szigetszentmiklós város által meghirdetett „Hősök nyomában„ pályázat 1. helyezettje.
o Forgács Réka 10.b a Szigetszentmiklós város által meghirdetett „Hősök nyomában„ pályázat 3. helyezettje.
o Nemes Luca 5.b a Kistérségi Angol vers- és prózamondó versenyen elért 2. helyért.
o Nagy Zsófia 6.a a Kistérségi Angol vers- és prózamondó versenyen elért 3. helyért.
o Szabó Veronika 6.a a Kistérségi Angol vers- és prózamondó versenyen elért 3. helyért.
o Keresztes Dóra 8.b a Kistérségi Angol vers- és prózamondó versenyen elért 1. helyért.
o Motyovszki Nelli 7.a a Kistérségi Angol vers- és prózamondó versenyen elért 3. helyért.
o Schwarz Lilla 7.b a Kistérségi Angol vers- és prózamondó versenyen elért 3. helyért.
o György Csilla 7.b a Kistérségi Német vers- és prózamondó versenyen elért 1. helyért.
o Szentesi Gréta 6.b a Kistérségi Német vers- és prózamondó versenyen elért 2. helyért.
o Nagy Ailen 8.b a Kistérségi Német vers- és prózamondó versenyen elért 1. helyért.
o Sebestyén Gabriella 8.b a Kistérségi Német vers- és prózamondó versenyen elért 2. helyért.
o Sárközi Henriett 8.b a Kistérségi Német vers- és prózamondó versenyen elért 3. helyért.
o A Világnyelvek Stúdiója májusban egy kétfordulós német nyelvi versenyt rendezett Szigetszentmiklóson. Díjazásként iskolánkból a 11.b-ből négyen vehetnek részt ingyenes 40 órás német nyelvtanfolyamon, ők igazgatói dicséretet is kapnak:

♦    Juhász Nikoletta
♦    Keresztény Zsófia
♦    Mersits László
♦    Nagy Zsófia

o Szarvas Dávid 7.a a Pest Megyei Német Versenyen elért 9. helyért.
o Fodor Luca 8.b a Pest Megyei Német Versenyen elért 6. helyért.
o Nagy Noémi 5.a atlétika megyei egyéni összetett versenyben 6. helyért.
o Balogh Boglárka 5.b ritmikus gimnasztikában a helyi Tavaszköszöntő Versenyen elért 2. helyért.
o Goschy Richárd 5.b a Bajai Bajnokságon labdarúgásban csapatával elért 1. helyért.
o Balla Péter 5.b a Békés megyei Mezei Futóversenyen elért 2. helyért.
o Kovács Balázs 5.b a VII. Halom Kupán karatéban elért 3. helyért.
o Török Réka 6.b a Veszprém 2007. Újonc Vidékbajnokságon leány kard csapattal elért 1. helyért és egyéni 1. és 2. helyért.
o Horváth Ádám 6.b íjász fiú kategóriában több versenyen elért dobogós helyezéseiért.
o Blank Dóra 10.b westernlovaglásban több versenyen elért 1. helyezéséért.

Tantestületi dicséretben részesült:

  •  o Törő Zsuzsanna 12.a magyar irodalomból az OKTV döntőjében versenyzett, ezzel biztosítva magának az emelt szintű 100%-os érettségi eredményt.
  • o György Csilla 7.b a Jedlik Ányos fizikaverseny országos döntőjében elért 5. helyért, a Curie Kémia Emlékverseny országos döntőjében elért 4. helyért és a Hevesy György kémiaverseny országos döntőjében elért 12. helyért.
  • o Magoss Adrienn 6.a  a Jedlik Ányos fizikaverseny országos döntőjében elért 6. helyért.
  • o Szabó Veronika 6.a  a Jedlik Ányos fizikaverseny országos döntőjében elért 5. helyért
  • o Proksa Gabriella 8.a a Jedlik Ányos fizikaverseny országos döntőjében elért 5. helyért.
  • o Csala Diána 5.b a Jedlik Ányos fizikaverseny országos döntőjében elért 4. helyért.
  • o Tóth Elvira 6.a a Jedlik Ányos fizikaverseny országos döntőjében elért 3. helyért.
  • o Szentesi László 6.a a Jedlik Ányos fizikaverseny országos döntőjében elért 3. helyért.
  • o Pölöskei Péter 7.a a Jedlik Ányos fizikaverseny országos döntőjében elért 3. helyért.
  • o Weiner Zoltán 8.b a Jedlik Ányos fizikaverseny országos döntőjében elért 3. helyért.
  • o Molnár Imre 10.a a Mikola Sándor fizikaverseny országos döntőjében elért 25. helyért.
  • o Horváth László 10.b a Mikola Sándor fizikaverseny országos döntőjében elért 14. helyért és a Szilárd Leó Atomfizika verseny országos döntőjében elért 1. helyért.
  • o Szentes Péter 8.a az Országos Német Nyelvi Verseny döntőjében elért 2. helyért.
  • o Csáki Edina 6.a a Zrínyi Ilona matematikaverseny országos döntőjében elért 7. helyért és a Kenguru matematikaversenyen elért országos 10. helyért
  • o A II. Kárpát-medencei Komplex Természettudományos Csapatverseny országos döntőjében iskolánk két csapata is részt vett, a 2. és a 3. helyezést hozták el:
  • a 3. helyezést elért csapat tagjai a 8.b-ből

♦    Weiner Zoltán,
♦    Kovács Anett,
♦    Sebestyén Gabriella,
♦    Gere Dániel.

  • a 2. helyezést elért csapat tagjai a 8.a-ból

♦    Eke Dániel,
♦    Weinber Ádám,
♦    Nagy Máté,
♦    Antal Dániel.

  •   Kovács Anett 8.b a Less Nándor földrajzverseny országos döntőjében elért 10. hely Kabai Máté 7.b a Teleki Pál földrajz-földtan verseny országos döntőjében elért 6. helyért Tóth Dorottya 10.b az Ábel Jenő latin verseny országos döntőjében elért 15. helyért
  • o A „Jeles Napok” Országos hon- és népismereti vetélkedőben 1. helyezést elért csapat tagjai a 7.b-ből

♦    Schwarz Lilla
♦    Zeke Angéla
♦    Pukánszky Alexandra

  •  o Tomin Márton 7.b Országos Szabadfogású Diákolimpián birkózásban elért 1. helyért és a Nemzetközi Kötöttfogású Birkózóversenyen elért 3. helyért
  • o Iskolánk két tanulója a  Szigetszentmiklósi KSK kézilabda csapatában MB II-ben bajnok lett, majd a Bajnokok Országos Tornáján csapatukkal 1. helyezést értek el, ezért tantestületi dicséretet kapnak:

♦    Kellner Máté 11.c
♦    Fiedler Ferenc 10.a

  •  o Laszák Zoltán 10.b a IV. Cenex Kupán Low-Kick szabályrendszerben 1. helyről a Magyar Bajnokság döntőjébe jutott, ez még nem zajlott le, a Diákolimpián pedig Stop-semi contact szabályrendszerben az országos döntőben 3. helyezést ért el, kickboxb
  • o Ivanics Lilla 9.a (iskolagyűléseink állandó szereplője) ritmikus gimnasztikában a Diákolimpián országos döntőben elért 2. helyért és az Ido Táncok Magyar Bajnokságán elért 1. helyér
  • o Bancsi Eszter 5.b akrobatikus rock & roll sportágban Budapest Bajnokságon elért 1. 2. és 3. helyért, Országos Bajnokságon elért 4. és 5. helyért, ő jelenleg korosztályában a magyar ranglista 3. helyén áll.
  • o Székely Petra 5.b Országos Vívó Diákolimpián női kardcsapatban 1. hely
  • o Lilienberg Zsuzsanna 9.b Országos Vívó Diákolimpián egyéni kard 3. hely és kard csapatban 1. hely
  • o Derda Sándor 9.b kajakozó, Országos Maraton Bajnokságon 3. hely, Duna Régiós Diákolimpián 1. és 2. hely.
  • Bujtor Xénia 6.b ritmikus gimnasztikában Diákolimpia országos döntőjében szerzett összetett 3. helyért, Vidékbajnokságon elért összetett 1. helyért.