AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK (09/10/3)

Aktuális nyelvvizsga- és versenyeredmények avagy:

február 23-án, az iskolagyűlésen dicséretben részesültek…

Igazgatói dicséretben részesülnek:

Középfokú, C típusú nyelvvizsgát tett angol nyelvből:

• Nagy Evelin 10. a
• Muszka Tamás 10. c
• Pazsiczki Lea 11. a
• Halász Gergő 11. c
• Budai Zsófia 12. a
• Kovács Anna 12. a
• Havalda Endre 12. a
• Székely Anita 12. b
• Gulyás Borbála 12. c
• Rónai Tamás 12. c
• Roósz Rebeka 13. c
• Varga Zoltán 13. c

Középfokú, C típusú nyelvvizsgát tett német nyelvből:

• Gereben Gábor 10. c
• Kiss Dávid 10. c
• Tábori Dóra 10. c
• Varga Karolina 10. c
• Csizek Adrienn 11. b
• Koroknyai Boglárka 12. c
• Mészáros András 12. c

Az informatika OKTV 2. fordulójában elért eredményéért:

• Gulyás Borbála 12. c

A matematika OKTV 2. fordulójában elért eredményükért:

• Pölöskei Tamás 12. b
• Dominguez Levente 13. c

A Varga Tamás matematikaverseny megyei döntőjében elért eredményükért:

• Uri József 8. b
• Takács Róbert 8. b
• Tamás Gábor 7. a

A Szivárványhíd országos irodalmi versenyen elért 3. és 4. helyezésekért:

• Péter Petra
• Szentesi Gréta
• Beniczky Nikolett 9. b
• Lukács Vivien
• Martz Cintia
• Gergely Zsófia 11. c

A ráckevei szavalóversenyen iskolánk tanulói most is elsöprő sikert arattak…

5-6. évfolyamon:

• Kovács Kristóf (5. a) 1. hely
• Czeglédy Levente (5. b) 2. hely
• Abonyi-Tóth Barbara (5. a) 3. hely
• Pál Enikő (5. a) 3. hely
• Mészáros Bence (5. b) különdíj
• Varga Eszter (5. b) különdíj

7-8. évfolyamon:

• Szász Júlia (8. b) 1. hely
• Vers Eszter (8. b) 2. hely
• Láng Eszter (7. b) 2. hely
• Bartos Mátyás (8. b) és Bartos Ágnes (10. b) különdíj

9-12. évfolyamon:

• Bartos Ágnes (10. b) 1. hely
• Horváth Flóra (10. a) 2. hely
• Csontos Katalin (10. a) 3. hely

A Taksonyban megrendezésre került Kazinczy-versenyen:

• Kovács Kristóf (5. a) 2. helyezett lett
• Veres Eszter (8. b) 2. helyezést ért el

Továbbá: 

• Rusz Anett (5. a) akrobatikus rock and rollban elért eredményeiért.
• Henczi Richárd (5. a) labdarúgásban elért eredményeiért, többek között az év játékosa Szigetszentmiklóson.
• Kellner Gergő (5. a) kézilabdában elért eredményeiért.
• Bege Áron (5. b) Pest Megyei sakk diákolimpián elért 2. helyezésért.
• Varga Réka (6. b) a “Tervezd meg a jövő KIA modelljét” országos versenyen elért 3. helyért.
• Schneider Angéla (6. b) akrobatikus rock and rollban elért megyei helyezéseiért.
• Török Réka (9. b) a Pest Megyei Diákolimpián kadet korosztályban vívásban elért 2. helyezésért.

Iskolánk lány röplabdacsapata a Pest Megyei Diákolimpia IV. korcsoportos körzeti bajnokságán ebben a tanévben III. helyezést ért el:

• Ceglédi Flóra 8. b
• Hetei Bernadett 9. a
• Demeter Zsuzsanna 8. b
• Varga Réka 6. b
• Leskovics Enikő 8. a
• Gengeliczky Dóra 8. a
• Stump Anna 8. b
• Hajdú Eszter 8. a
• Daróczi Tünde 7. b
• Nagy Ninetta 8. a
• Balatoni Alexa 5. b
• Varga Anett 5. b

A „20 év 20 km” túra szervezéséért:

• Gulyás Borbála 12. c
• Mészáros András 12. c
• Vándor Dávid 12. b
• Pölöskei Tamás 12. b
• Szarvas Tibor 12. b
• Tőkési Karolina 11. b
• Gere Dániel 11. b

Tantestületi dicséretben részesülnek:

Felsőfokú, C típusú nyelvvizsgát tett angol nyelvből:

• Hajnal Erik 12. a
• Bukovszky Luca 12. b
• Hadarits Flóra 12. b
• Kecskeméti Ádám 12. b
• Koruhely Ákos 12. b
• Szarvas Tibor 12. b
• Cser Norbert 13. c
• Pósán Hajnalka 13. c

A Szivárványhíd országos irodalmi versenyen 1. helyezést értek el:

• Szabó Veronika 9. a
• Bálint Tímea 9. b
• Kubik Emese 9. b
• Szente Bernadett 9. b

Továbbá: 

Pál Enikő és Kócza Enikő (5. a) akrobatikus rock and rollban országos bajnokságon elért 4. helyért.
Mészáros Bence (5. b) a Silver Moderntánc Kupasorozat hip-hop szóló kategóriában elért országos 1. helyezésért.
Simon Adrienn Aida (6. a) latin táncban elért országos és nemzetközi eredményeiért.
Faludi Nóra (6. a) akrobatikus rock and rollban országos bajnokságon elért 5. helyért.
Katona Andrea (6. b) atlétikában elért országos eredményeiért.
Karcagi Laura (6. b) ritmikus gimnasztikában elért országos eredményeiért.
Bancsi Eszter (8. b) akrobatikus rock and rollban országos bajnokságokon elért eredményeiért.
Tóth Szabina (10. c) a VII. Kézilabda Utánpótlás Tornán csapatban elért 3. helyért.
Zsigmond Regina (10. c) latin táncban nemzetközi versenyeken elért 2. és 3. helyezéseiért.

Iskolánk vívó versenyzői közül ebben a tanévben különböző országos versenyeken 3-8. helyezéseket értek el:

• Szlama Ákos 8. a (ő Európai Kadet Körversenyen is 7. lett)
• Szlama Dorottya 8. a
• Kövér Csenge 9. b
• Juhász Tekla 7. a
• Schultz Nóra 7. a
• Piller Gergely 7. a

Tomin Márton (10. b) a Birkózó Szövetség által kiírt rangsorversenyek alapján serdülő 78 kg-ban mind szabad-, mind kötöttfogásban az országos rangsor 1. helyén áll. 2009-ben második alkalommal nyerte el a Magyar Köztársaság jó tanulója – jó sportolója kitüntető címet.

Pillmayer András (11. a) a Magyar Ifjúsági GO Bajnokságon elért 9. helyért.

Derda Sándor (12. b) kajakozó Országos Bajnokságon 1000 m-en 2. helyezést, 500 m-en 4. helyezést ért el.

Szendrői László (12. b) teniszben magyar férfi 1. osztályú versenyen 2. és 3. helyezést ért el, 18 év alatti korcsoportban magyar bajnok.

A Showtánc Világbajnokságon duóban a 18. helyezést érték el:

• Ivanics Lilla 12. a
• Rajna Renáta 12. a