AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK (09/10/4)

Aktuális nyelvvizsga- és versenyeredmények avagy:

április 26-án, az iskolagyűlésen dicséretben részesültek…

Igazgatói dicséretben részesülnek:

Középfokú, C típusú nyelvvizsgát tett angol nyelvből:

• Csontos Katalin 10.a
• Pinczés Róbert 10.b
• Szabó Ádám 11.a
• Balázs Nóra 12.a
• Karvázy Annamária 12.a
• Balog Csilla 13.c
• Kovács Nóra 13.c

Középfokú, C típusú nyelvvizsgát tett francia nyelvből:

• Hadarits Flóra 12.b
• Kutrucz Emese 12.b
• Török renáta 12.b
• Miklósi Ádám 12.b

Középfokú, C típusú nyelvvizsgát tett német nyelvből:

• Boda Ádám 10.c
• Kovács Boglárka 12.b
• Frankó Petra 12.b
• Kisszékelyi Péter 12.b
• Szabó Zsuzsa 13.c
• Takaró Márk 13.c

Az OÁTV (Országos Általános Iskolai Tanulmányi Verseny) megyei fordulójában elért eredményéért:

• Bárdosi Bence 7.b
• Villányi Máté 7.b
• Móri Maja 7.b
• Tóth Réka 8.b
• Mánhoffer Fanni 8.b
• Takács Róbert 8.b
• Szabó Brigitta 8.b

Az Országos angol nyelvű internetes verseny 3. fordulójában elért eredményeikért:

• Lebocz Noémi 9.c
• Mészáros Márton 9.c

A Kenguru Nemzetközi Matematikaversenyen elért eredményükért:

• Bege Áron (5.b) 5. hely
• Marsi Tamás (5.b) 6. hely
• Czeglédy Levente (5.b) 7. hely
• László Márton (6.b) 3. hely
• Antal Balázs Csaba (6.b) 6. hely
• Schneider Angéla (6.b) 8. hely
• Buzogány Attila (8.b) 3. hely
• Csáki Edina (9.a) 2. hely
• Pölöskei Péter (10.a) 1. hely
• Tomin Márton (10.b) 2. hely
• Proksa Gabriella (11.a) 1. hely
• Weiner Zoltán (11.b) 2. hely
• Pölöskei Tamás (12.b) 1. hely
• Miklósi Ádám (12.b) 2. hely
• Hajnal Erik (12.a) 3. hely

A Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei fordulójában elért eredményeikért:

• Czeglédy Levente (5.b) 9.hely
• Marsi Tamás (5.b) 13.hely

A Rácz Zsolt Fizika Emlékversenyen elért eredmények:

7. évfolyamon:

• Dominguez Zoltán 5. hely
• Weiner Bendegúz 4. hely
• Tamás Gábor 3. hely
• Abonyi-Tóth Ádám 2. hely
• Czeglédy Levente 4. hely (5.évfolyamos!)

8. évfolyamon:

• Lódi Péter 3. hely
• Osztoics Péter 2. hely

A Gordiusz Matematikaverseny megyei fordulójában elért helyezésért:

• Csáki Edina (9.a) 2.hely

A „Szép magyar beszéd” Kazinczy-verseny megyei döntőjében 5. helyezést ért el:

• Pukánszky Alexandra (10.b)

A „Széchenyi és kora” történelmi vetélkedő regionális döntőjében 3. helyezést ért el a 12.c és a 11.a osztály csapata:

• Walter Alexandra
• Bókkon Judit
• Bodzán Réka
• Proksa Gabriella

A ráckevei kistérségi vers- és prózamondó versenyen:

• Vass Kristóf (6.b) különdíj
• Mészáros Bence (5.b) 2. hely
• Gál Adrienn (5.b) különdíj
• Szász Júlia (8.b) 1. hely
• Veres Eszter (8.b) különdíj
• Vincze Boglárka (8.a) 3. hely
• Nagy Ivett (7.b) különdíj

A városi meseíró versenyen a dobogós helyeken iskolánk 5.a osztályos tanulói végeztek:

• Kruchió Florina 1. hely
• Rusz Anett 2. hely
• Piróth János 3. hely

A városi vers- és prózamondó versenyen:

• Varga Eszter (5.b) 1. hely
• Mészáros Bence (5.b) 1. hely
• Rédey Zsófia (5.a) 3. hely
• Veres Eszter (8.b) 1. hely
• Vincze Boglárka (8.b) 1. hely

Az „1848 Te csillag” címmel megrendezett házi történelemverseny szervezéséért igazgatói dicséretben részesülnek a 9.b osztályból:

• Angler Zsolt
• Beniczky Nikolett
• Kubik Emese

A Pest Megyei Diákolimpián 4. helyezést ért el iskolánk lány röplabda csapata:

• Borbély Enikő (5.a)
• Balatoni Alexa (5.b)
• Varga Eszter (5.b)
• Vöő Karola Anna (5.b)
• Hidvégi Dorottya (5.b)
• Bartucz Viola (5.b)
• Varga Anett (5.b)
• Zaveczky Melinda (6.a)
• Huszár Fanni (7.a)

A Vivicitta utcai futóversenyen iskolánk diákjai közül a legjobb eredmény érte el:

• Petrikó Emese 6.b 

A Pest Megyei Diákolimpián kispályás foci selejtezőn iskolánk csapata 2. lett:

• Kovács Ádám 10.c
• Horák Bence 10.c
• Kiss Dávid 10.c
• Szabó Ádám 11.a
• Patyi Richárd 11.a
• Pillmayer András 11.a
• Boros Ádám 11.b
• Drahos Gábor 13.c
• Bereck Ádám 13.c

A Dunavarsányban megrendezett Teremfoci Kupán 2. helyezést ért el iskolánk csapata:

• Zsubori Barnabás 6.b
• Piller Gergely 7.a
• Hostya Béla 7.a
• Zeke Attila 8.a
• Pintér Tamás 8.a
• Bódis Viktor 8.a
• Jécsai Bence 8.a
• Bartos Mátyás 8.b

A Kázmér-bál rendezéséért igazgatói dicséretben részesülnek:

• Balogh Nikolett
• Csizmadia Bendegúz
• Darabos Rózsa
• Ferancz Marcell
• Fogarasi Vivien
• Fülöp Krisztina
• Hetei Bernadett Dorisz
• Neumayer Fanni
• Póth Máté Antal
• Sági Péter
• Szentesi László
• Varga Balázs
• Zaleczky István Dániel
• Zsubori Eszter
• Andrási Katinka
• Angler Zsolt
• Bálint Tímea Mária
• Debreceni Gergő
• Dusnoki Dávid
• Eperjesi Enikő
• Haraszti Helga
• Hatvani Máté
• Horváth Ádám
• Koruhely Sára
• Kubik Emese Flóra
• Szente Bernadett
• Török Réka

A március 15-i műsor szervezéséért igazgatói dicséretben részesülnek:

• Bajtai Zoltán Péter
• Balogh Nikolett
• Csizmadia Bendegúz
• Csutorás Anna
• Ferancz Marcell
• Hetei Bernadett Dorisz
• Keresztény Júlia
• Nagy Zsófia
• Neumayer Fanni
• Petrikó Eszter Orsolya
• Póth Máté Antal
• Szabó Veronika
• Vajda Vivien
• Varga Balázs
• Zsubori Eszter
• Angler Zsolt
• Bálint Tímea Mária
• Beniczky Nikolett
• Boldis Bálint
• Debreceni Gergő
• Érckövi Zsófia Luca
• Hatvani Máté
• Koruhely Sára
• Kövér Csenge
• Szente Bernadett
• Szentesi Gréta
• T.Nagy Brigitta
• Tarcsa Máté
• Török Réka

 

Tantestületi dicséretben részesülnek:

Magyar nyelvből az OKTV döntőjébe ketten is bejutottak:

• Bókkon Judit (12.c) 32. hely
• Kenesei Mária (12.c) 14. hely

A német nyelvi OKTV döntőjében 27. helyezést ért el:

• Rajna Renáta 12.a

A földrajz OKTV döntőjében eredményesen szerepelt:

• Kabai Máté 10.b

A matematika OKTV döntőjében:

• 42. helyezést ért el Eszes Dávid 13.c

A fizika OKTV 2. fordulójában elért eredményükért:

• Eszes Dávid 13.c
• Miklósi Ádám 12.b
• Pölöskei Tamás 12.b

A Francia Intézet által meghirdetett francia nyelvű esszéíró versenyen elért eredmények:

• Bukovszky Luca (12.b) különdíj
• Kenesei Mária (12.c) különdíj
• Sándor Anna (12.c) 3. helyezett

A „Szép magyar beszéd” Kazinczy-verseny országos döntőjében:

• Szász Júlia (8.b) különdíj
• Walter Alexandra (12.c) különdíj

A Less Nándor Földrajzverseny országos döntőjében elért 10. helyezésért:

• Gyóni Áron 9.b

A Zrínyi Ilona Matematikaverseny országos döntőjében elért eredményeikért:

• 5. hely: Bege Áron 5.b
• 51.hely: László Márton 6.b

A Jedlik Ányos Fizikaverseny országos döntőjében elért eredmények:

• Pintér Gergő (6.b) bronzérem
• Selmeci Bianka (6.b) bronzérem
• Abonyi-Tóth Barbara (5.a) bronzérem
• Czeglédy Levente (5.b) aranyérem

A Szilárd Leó Atomfizika Verseny országos döntőjében elért eredmények:

• Pölöskei Péter (10.a) 2. hely
• Katona Attila (11.b) 18. hely
• Weiner Zoltán (11.b) 7. hely
• Pölöskei Tamás (12.b) 16. hely
• Eszes Dávid (13.c) 8. hely

A A Boldog Békeidők Budapestje országos történelmi versenyen iskolánk 4 csapata versenyzett, az elért eredmények:

2. hely: 9.b csapata:

• Andrási Katinka
• Angler Zsolt
• Eperjesi Enikő
• Kubik Emese

3. hely: 11.c csapata:

• Fáki Anna
• Forgács Enikő
• Halmai Luca
• Märtz Cintia

4. hely: 9.a és 9.b vegyes csapata:

• Palásti Dorottya
• Szabó Veronika
• Szente Bernadett
• Szentesi Gréta

5. hely: 9.b csapata:

• Bujtor Xénia
• Koruhely Sára
• Kövér Csenge
• Török Réka

A március 15-i műsor szervezéséért:

• Palásti Dorottya 9.a

Az Országos Diákszínjátszó Találkozón 1. helyezést értek el iskolánk tanulói „A falu rossza” c. darabbal:

• Bartos Ágnes 10.b
• Havalda Bence 11.b
• Havalda Endre 12.a
• Kovács Ádám 11.b
• Schwartz Lilla 10.b
• Varga Simon Kristóf 11.c
• Varga Virág Anna 6.b
• Weiner Zoltán 11.b
• Zeke Angéla 10.b

• Bartos Ágnes 10.b a Közép-magyarországi regionális fesztiválon különdíjat kapott
• Kovács Ádám 11.b az országos fesztiválon a közönségdíj 3. helyezését kapta
• Varga Simon Kristóf az országos fesztiválon különdíjat kapott

A 2010 Sztárpalánta Országos Tehetségkutató Verseny döntőjében ének kategóriában ezüst fokozatot kapott:

• Tornyossy Szofia 11.c

A Veszprémben megrendezésre került Tavaszi Játékok Művészeti Fesztiválon ének kategóriában ezüstérmes lett és továbbjutott az őszi nemzetközi döntőbe:

• Ladányi Patrícia 11.b