AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK (09/10/5)

Aktuális nyelvvizsga- és versenyeredmények avagy:

június 4-én, az iskolagyűlésen dicséretben részesültek…

Igazgatói dicséretben részesülnek:

Középfokú C típusú nyelvvizsgát tett angol nyelvből:

• Rosta Michel 10. a
• Szabó Ádám 11. a
• Schneider Viktória 12. a
• Balázs Nóra 12.a

A Kalmár László Matematikaverseny megyei fordulójában elért eredményéért:

• Marsi Tamás (5. b) 7. hely
• Bege Áron (5. b) 7. hely
• Antal Péter (5. b) 7. hely
• Bodnár Patrik (5. b) 14. hely
• Schultz Kata (5. a) 15. hely
• Mészáros Bence (5. b) 16. hely
• Schultz Nóra (7. a) 12. hely

Az  „Éltető ivóvíz” környezetvédelmi pályázaton elért eredményéér:

• Péter Petra 8. b
• Szente Bernadett 9. b
• Szentesi Gréta 9. b

A II. Földgömb Nemzetközi Középiskolai Földrajz Versenyen elért eredményéért:

• Zelenka Zsolt 12. c

A z országos német nyelvi verseny megyei fordulójában elért eredményéért:

• Osztoics Péter 8. a
• Lőrincz Tímea 8. a
• Proksa Tünde 8. a
• Jackl Marcell 8. a
• Palásti Petra 7. a
• Schuktz Nóra 7. a
• Bereck Evelin 7. a
• Bíró Milán 7. a
• Juhász Tekla 7. a
• Tamás Gábor 7. a

A Tököli Sportcsarnokban  megrendezett Teremlabdarúgó Tornán iskolánk két csapattal nevezett:

A 9-10. évfolyam csapata II. helyezést ért el:

• Varga Balázs 9. a
• Páldi Ferenc 9. b
• Farkas Balázs 9. c
• Barlangi Kristóf 10. a
• Lugosi Bence 10. b
• Pintér Mihály 10. b
• Sebők Sándor Mátyás 10. b

A 11-13. évfolyam csapata I. helyezést ért el:

• Kiss Dávid 10. c
• Kovács Ádám 10. c
• Horák Bence 10. c
• Pillmayer András 11. a
• Szabó Ádám 11. a
• Drahos Gábor 13. c
• Bereck Ádám 13. c
• Boros Ádám 11. b

Az Irinyi János középiskolai kémia verseny megyei döntőjében elért eredményéért:

• Vinkler Enikő 11. c
• Tóth Pál 11. c

A diáknap szervezéséért:

• Balázs Dóra 11. b
• Angeli Bettina 10. b
• Kovács Péter 10. b
• Gelencsér Bence 10. a
• Nagy Evelin 10. a

A városi Ki mit tud? versenyen hangszeres zene kategóriában elért 1. helyért:

• Eőry Viktória 7. a
• Jécsai Bence 8. a
• Eőry Dávid 8. b
• Kircsák Zalán 8. b

A városi Ki mit tud? versenyen egyéb kategóriában elért 2. helyezésükért a Kölyök Színjátszó Kör tagjai:

• Fürjes Anna 6. a
• Hegedűs Nikolett 6. a
• Perejuc Svetlana 6. a
• Perger Petra 6. a
• Szoboszlai Anna 6. a

A városi Ki mit tud?-on elért eredményükért:

• Mészáros Bence (5. b) 1. hely
• Szász Júlia (8. b) 1. hely
• Vincze Boglárka (8. a) 2. hely
• Vass Kristóf (6. b) 3. hely
• Nagy Ivett (7. b) különdíj

A megyei prózamondó versenyen:

• Mészáros Bence (5. b) különdíj
• Szász Júlia (8. b) 1. hely

Az iskolai könyvtár állományrendezésében nyújtott egész éves segítségéért:

• Pillmayer András 11. a
• Barabás Bence 11. a

A Körzeti összetett atlétikai versenyen iskolánk lánycsapata 2. helyezést ért el:

• Nagy Noémi 8. a (egyéni öszetett versenyben 2., megyei összetett versenyben 3. hely)
• Karczagi Laura 6. b
• Katona Andrea 6. b (egyéni öszetett versenyben 3. hely)
• Hetei Bernadett 9. a

• Nemes Viktor 7. b: ugyan nem a lánycsapat tagja, de egyéni öszetett versenyben 5. helyen végzett

Egész éves munkájukért, a Pest Megyei Bajnokságban és a Diáksport Olimpián elért eredményeikért iskolánk 3 kosárlabdacsapata:

MINI csapat (5-6. évfolyam):

• Tarjáni Olivér
• Bodnár Patrik
• Bodnár Balázs
• Demeter Martin
• Bege Áron
• Uri-Kovács Dániel
• Rad Benjámin
• Novák Mátyás
• Kovács Péter
• Ivanics Attila
• Kontha Ábel
• Székely Tamás

SERDÜLŐ csapat (7-8. évfolyam):

• Kiss Máté
• Vass Menyhért
• Rácz Tamás
• Rápolthy Norbert
• Szabó Bence
• Hostya Béla
• Székely László
• Sárácz Valter
• Fazekas Dániel
• Dominguez Zoltán
• Fábián Gergely
• Nagy Kristóf
• Uri József

KADETT és JUNIOR csapat (9-13. évfolyam):

• Zeke Attila
• Horváth Norbert
• Jancsovics Áron
• Gyóni Áron
• Hatvany Máté
• Debreceni Gergő
• Budai László
• Hudák Péter
• Katona Balázs
• Kovács Péter
• Dósa Róbert
• Törőcsik Marcell
• Kőrösi Bence
• Fülöp Ádám
• Halász Gergő
• Heil Kristóf
• Sós Tibor

Továbbá:

• Mészáros Bence (5. b) hip-hop táncban elért eredményeiért,
• Faludi Nóra (6. a) akrobatikus rock’n’roll versenyeken elért eredményeiért,
• Sámson Gábor (6. b) a kiskunlacházi atlétikaversenyen egyéni összetettben elért 5. helyezéséért,
• Kulcsár Henriett (7. a) ritmikus gimnasztikában a Berczik Sára Országos Emlékversenyenszerzett arany minősítéséért,
• Bányász Gáspár (7. b) az országos kézilabda utánpótlás régió döntő bajnokságán csapatban elért 3. helyért,
• Bányász Gáspár (7. b) regionális gordonkaversenyen elért 2. helyezéséért,
• Hetei Bernadett (9. a) a Magyar Fitness Szövetség FitKid Dance versenyén elért 1. helyezéséért.

Tantestületi dicséretben részesülnek:

Felsőfokú angol C típusú nyelvvizsgáért:

• Becz Péter 12. b

Felsőfokú német C típusú nyelvvizsgáért:

• Nagy Ildikó 12. a

Az Ábel Jenő országos latin tanulmányi versenyen kiemelt dicséretet kaptak:

• Jäckl Marcell 8. a
• Motyovszky Nelli 10. a

Az Országos német nyelvi verseny döntőjében:

• Eőry Viktória (7. a) 2. hely
• Németh Dorottya (7. a) 11. hely

A Petőfi Irodalmi Múzeum “Egyszer volt, hol nem volt” képregénypályázatán:

• Zsubori Eszter (9. a) 1. hely
• Nagy Zsuzsanna Noémi (10. c) 2. hely

A Teleki Pál földrajz-földtan verseny országos döntőjében elért eredményéért:

• Bányász Gáspár 7. b

Az Arany Dániel Matematikaversenyen országos döntőjében:

• Csáki Edina (9. a) 22. hely

A  fizikaversenyek országos döntőiben elért eredményeink:

Pölöskei Péter 10. a

• Mikola Sándor Fizikaverseny 14. hely
• Jedlik Ányos Fizikaverseny 3. hely
• Hatvani István Fizikaverseny 1. hely

Takács Róbert 8. b:

• Jedlik Ányos Fizikaverseny 1. hely
• Hatvani István Fizikaverseny 1. hely

Patkó Dóra 8. b

• Jedlik Ányos Fizikaverseny 7. hely
• Hatvani István Fizikaverseny 7. hely

Tomin Márton 10. b

• Jedlik Ányos Fizikaverseny 6. hely
• Hatvani István Fizikaverseny 7. hely

Boldis Bálint 9. b

• Mikola Sándor Fizikaverseny 30. hely
• Jedlik Ányos Fizikaverseny 4. hely

Kovács Péter (10. b) Hatvani István Fizikaverseny 10. hely
Petrikó Péter (7. a) Jedlik Ányos Fizikaverseny 8. hely
Szlama Ákos (8. a) Öveges József Fizikaverseny 44. hely
Lódi Péter (8. a) Öveges József Fizikaverseny 30. hely
Csáky Edina (9. a) Hatvani István Fizikaverseny 14. hely
Dominguez Zoltán (7. b) Jedlik Ányos Fizikaverseny 7. hely
Uri József (8. b) Jedlik Ányos Fizikaverseny 7. hely
Csizek Miklós (9. b) Jedlik Ányos Fizikaverseny 6. hely
Jäckl Marcell (8. a) Jedlik Ányos Fizikaverseny 5. hely
Weiner Bendegúz (7. b) Jedlik Ányos Fizikaverseny 5. hely
Abonyi-Tóth Ádám (7. a) Jedlik Ányos Fizikaverseny 3. hely
Tamás Gábor (7. a) Jedlik Ányos Fizikaverseny 3. hely
Osztoics Péter (8. a) Jedlik Ányos Fizikaverseny 3. hely
Czeglédy Levente (5. b) Jedlik Ányos Fizikaverseny 3. hely a hetedikesek között

A Hatvani István Fizikaverseny debreceni országos döntőjén a Batthyány Kázmér Gimnázium “A legeredményesebben szereplő iskola” címet hódította el, és elnyerte a National Instruments Hungary Kft. Által felajánlott többszázezer forint értékű elektromos laboratóriumi műszerparkot.

A  gyergyószentmiklósi Hagyományőrző Napokon elért 1. helyezéséért:

• Palásti Petra 7. a
• Keresztény Júlia 8. b
• Palásti Dorottya 9. a
• Török Réka 9. b

A Kalandtúra-2010 országos döntőjében:

1. helyezett csapat Baranyi Zsolt tanár úr vezetésével

• Zeke Angéla 10. b
• Tőkési Karolina 11. b
• Gere Dániel 11. b
• Studer Bence 11. a
• Mészáros András 12. c
• Gulyás Borbála 12. c

4. helyezést elért csapat Baranyi Gabriella tanárnő vezetésével

• Ács Nóra 10. a
• Balázs Dorina 10. a
• Darula Kamilla 10. a
• Motyovszky Nelli 10. a
• Papp Gábor 10. a
• Szarvas Marcell 10. a

7. helyezést elért csapat Scheuer Zsuzsanna tanárnő vezetésével

• Horváth Flóra 10. a
• Pölöskei Péter 10. a
• Rosta Michel 10. a
• Marton Marcell 10. a
• Barlangi Kristóf 10. a
• Takács Norbert 10. a
• Szele Bálint 10. a

Az „Év teljesítménytúrázója 2009” kiírásban ifjúsági lány kategóriában 3. helyezést ért el:

• Gulyás Borbála 12. c

Egész éves lelkes, kitartó, színvonalas munkájáért a technikus csapat:

• Bárdosi Bence 7. b
• Sárácz Valter 7. b
• Horváth Bálint 10. c
• Szentes Péter 11. a
• Gere Dániel 11. b
• Benics Tamás 12. c

A diáknap szervezéséért:

• Gere Dániel 11. b

A GO országos döntőben elért eredményükért:

F3 kategóriában 1. helyezett: Szépvölgyi Márió 6. b
F2 kategóriában 2. helyezett: Bodnár Patrik 5. b
F2 kategóriában 3. helyezett: Bege Áron 5. b
L2 kategóriában 1. helyezett: Igonda Réka 5. b
F4 kategóriában 3. helyezett: Pillmayer András 11. a

Vívó eredményeikért:

• Rédey Ágnes (5. a): Országos Diákolimpia Gyermek Leány Kard III. helyezett
• Szlama Dorottya (8. a): Országos Diákolimpia Kadet Női Kard III. helyezett
• Török Réka (9. b): az ausztriai Villachban rendezett Nemzetközi női kadett kardvívó versenyen 3. helyezés
• Piller Gergely (7. a): férfi kard 6. hely, az Utánpótlás Vidéki Bajnokságon és csapatban 1. hely, Újonc Magyar Csapatbajnokságban 3. hely, magyarországi összesítésben legjobb 8. helyezett
• Juhász Tekla (7. a): kardvívó Országos Bajnokságban 3. hely, csapatban 3. hely, magyarországi összesítésben legjobb 3. helyezett.
• Schultz Nóra (7. a): kardvívó Országos Bajnokságban csapatban 3. hely

Továbbá:

• Märtz Cintia (11. c): nemzetközi kézilabda torna 3. hely, kun kupa 3. hely, országos serdülő bajnokság 1. hely
• Tomin Márton 10.b birkózó: Nemzetközi kötöttfogású Lakatos Gábor emlékversenyen 3. hely, Országos szabadfogású válogatóversenyen 2. hely, Nemzetközi kötöttfogású versenyen 1. hely
• Szendrői László 12. b: fedettpályás magyar teniszbajnok, fedettpályás férfi felnőtt vidéki bajnok, egyéni férfi felnőtt magyar bajnokságon ezüstérmes
• Pál Enikő (5. a): akrobatikus rock’n’rollban elért országos 2. helyezés
• Kócza Enikő (5. a) akrobatikus rock’n’rollban elért országos 3. helyezés
• Rusz Anett (5. a): akrobatikus rock’n’rollban elért országos 4. helyezés
• Az IDO táncok magyar bajnokságán duóban elér 4. helyezésükért: Kiss Evelin 5. a,
Sallai Andrea 7. a
• Varga Réka (6. b): az Országos Tűzzománc- és kerámiakészítő Versenyen kerámia kategóriában nyert különdíjért
• Simon Adrienn Aida (5. a): országos és nemzetközi táncbajnokságokon elért eredményeiért
• Schneider Angéla (6. b): országos akrobatikus rock’n’rollban csapatban elér 2. helyezésért
• Bancsi Eszter (8. b): akrobatikus rock’n’roll országos 2. és 4. hely, illetve Budapest Bajnokság 1. helyezésért
• Karczagi Laura (6. b): ritmikus sportgimnasztika országos 4. hely
• Faludi Nóra (6. a): akrobatikus rock’n’roll országos versenyeken elért eredményeiért
• Gubacsi Zoltán (7. a): labdarúgásban elért eredményeiért
• Sándor Cintia (9. c): Kick-box Szegedi Világkupán elért 1. helyezésért