1. óra: megemlékezés az aulában (kb. 30-35 perc műsor)
5. óra: a 9., 10., 12. évfolyam, illetve a 11. évfolyam kb. 50 tanulója moziba megy (Nádasdy Filmszínház, Mansfeld c. film, 13-tól 15 óráig). Indulás az iskolából a 4. óra végeztével az ebédelés után.
Az 5-8. évfolyamnak a 11. évfolyam kb. 40 tanulója tart foglalkozásokat/órákat.
6. óra: az 5-8. évfolyamnak órarend szerinti óra (ha van)

Egyenruha viselete egész nap kötelező.

Olvass tovább...

KADET NŐI TŐR EURÓPAI KÖRVERSENY

Az október 12-13-án, a szlovákiai Somorján megrendezett kadet női tőr európai körversenyen Kovács Réka (10.b)
169 indulóból egyéniben a 12. helyen végzett.
Másnap a magyar válogatott csapat tagjaként bronzérmet szerzett.

A fotót itt nézheted meg.

II. MIKLÓSI IFJÚSÁGI NAP

Október 5-én, szombaton tartották a II. Miklósi Ifjúsági Napot, melyen a 9.ny osztály is megpróbáltatta magát. Két csapatot alkottunk, és reményekkel telve kezdtünk bele a küldetésünkbe. A feladatok megoldását az eső is nehezítette. Szerencsére mindkét csapatban volt szigetszentmiklósi diák, így a közlekedés egy kicsit könnyebb volt. A nap során nem csak feladatokat oldottunk meg, hanem jobban is megismertük egymást. Az elénk kerülő kihívások az ügyességünket és a kreativitásunkat egyaránt tesztelték. Délután a verseny zárásaként leadtuk a pontgyűjtő lapokat és izgatottan vártuk kemény munkánk eredményét. Meglepetésként ért minket a hír, hogy az egyik csapat 1., a másik 2. helyezést ért el. Tehát sikeresen és elégedetten zártuk a napot. Nyereményként az első helyezettek siklóernyőzést, a második helyezettek paintballozást nyertek.
Székely Csenge (9.ny)

OKTÓBER 6-AI MEGEMLÉKEZÉS

A 9.ny osztály október 4-én, pénteken részt vett az aradi vértanúk kivégzésének évfordulójára rendezett városi megemlékezésen, ahol iskolánkat képviselték.
Az ünnepi beszéd meghallgatása után tiszteletüket
egy-egy szál rózsával fejezték ki.

A fotó itt tekinthető meg.

NOVEMBERI MENZABEFIZETÉS

A novemberi menzabefizetés és egyben a csekk leadási határideje:

2019. október 22., kedd.

Kérjük, hogy az átutalásról szóló igazolást vagy a csekk feladóvevényét dobjátok be a főbejáratnál kihelyezett menzacsekk postaládába vagy adjátok le a gazdasági irodán.

AKADÁLYPÁLYÁS FUTÓVERSENYEK

Miklós Máté Dániel (5.b) október 5-én a Dunakeszin megrendezett Crazy5K akadálypályás futáson vett részt,
6-án pedig Kazincbarcikán, a Spartan Race katonai jellegű akadályokkal nehezített futóversenyen korosztályában negyedikként ért célba.

FUTÓEREDMÉNY

2019. október 6-án Kecskeméten a Hírös Félmaraton futóverseny  keretében megrendezett iskolai futamon 1000 m távon Hague Róbert (7.a) 2. helyezést ért el kategóriájában.

A fotóhoz ide kattints!

AKROBATIKUS ROCK AND ROLL BUDAPEST BAJNOKSÁG

Magyar Luca (9.b) és Magyar Bendegúz (9.a), az Island Rock Csepel TSE versenyzői a 2019. október 6-án megrendezett Akrobatikus Rock and Roll Budapest Bajnokságon képviselték egyesületüket. Luca junior nagyformációs kategóriában 2. helyen, junior kisformációs kategóriában 6. helyen végzett. Bendegúz serdülő páros kategóriában 13. helyezett lett.

.
Bendegúz páros
Luca kisformáció
Luca nagyformáció

KÖZÖS ÜGYEINK

Keress, kutass a környezetedben az 1956-os történések kapcsán! Személyes elbeszéléseket, beszámolókat várunk egy A4-es oldalban. Te ismersz olyan történetet, ami az akkori eseményekről szól? Készíts riportot! Írd le!
Legkésőbb 2019. október 11-ig add le a humán tanáriban!

Kattints a plakátra!

SUMO EURÓPA BAJNOKSÁG

Iváncsics Babita (10.a), a Tököli BSE Sumo Szakosztályának versenyzője a 2019. szeptember 28-án Szigetszentmikóson megrendezett Sumo Európa Bajnokságon U16-os korosztályban bronzérmet nyert.

BENEDEK ELEK MESEMONDÓ VERSENY

A 2019. október 1-én rendezett Benedek Elek mesemondó versenyen Rácz Péter (7.a) a 7-8. osztályos kategóriában 3. helyezést ért el, Hentzel Noémi (5.a) az 5-6. osztályosok között különdíjat kapott.