Képzőművészet

TRABANT FESTŐVERSENY

A június 17-én megrendezett Trabant festőversenyen a 9.c osztály csapatának 19 indulóval együtt két óra alatt a “rádió” témakörben kellett kifesteni az autót. A négytagú csapat Edvard Munch Sikoly című alkotását gondolta tovább és készítette el a rádiózás témájához illő parafrázisát.
A verseny a szavazással folytatódik a Facebookon.
A csapat tagjai: Káman Vivien, Kolba Éva, Kosztolányi Ákos és Molnár Patrícia.

A versenyen készült fotók a továbbiakban láthatóak:

Olvass tovább...

CSEPEL-SZIGET IFJÚ TEHETSÉGE KÉPZŐMŰVÉSZETI VERSENY

A Csepel-Sziget Ifjú Tehetsége Képzőművészeti Versenyen az alábbi eredmények születtek:

Fődíjban részesültek:

II. korcsoport – Utak, kalandok, felfedezések
Mező Panna (7.b): Átirat (akvarell)
Túróczi Tímea (7.b): Átirat (akvarell)

II. korcsoport – Szabadon választott
Imre Eszter (8.b): Marilyn Monroe (akvarell)
Kiss Kincső (8.b): Piros almák (akvarell)

III. korcsoport – Szabadon választott
Hernádi Zsófia (9.a): Szabadság érzetek (ceruza rajz)

Különdíjban részesültek:
II. korcsoport - Szabadon választott
Árki Enikő, Sóti Laura, Zölley Hanna (7.a): Szabadság érzetek (vegyes technika)

III. korcsoport - Szabadon választott
Berecz Luca (10.c): Részletek kontrasztban (akvarell)
Igonda Réka (12.b): Dani olvas (szén)
Joszkin Bianka (10.b): Színtanulmányok
Kecskés Lilla (9.a): Kubista portré (akvarell)
Pál Janka (10.a): Színtanulmányok
Zala Virág (9.b): Kubista csendélet (tempera)

Felkészítő tanáruk Dékányné Varga Krisztina.

A versenyről készült beszámoló itt, az alkotásokról készült fotók pedig a továbbiakban láthatóak:

Olvass tovább...

FŐVÁROSI KOMPLEX RAJZVERSENY

A Fővárosi Komplex Rajzverseny Ludwig Múzeumban rendezett döntőjén a következő eredményeket érték el diákjaink:

3. helyezés: Kolba Éva (9.c)
9. helyezés: Horváth Barnabás (9.ny)
17. helyezés: Holecz Mária (9.ny)
.

A Fővárosi Komplex Rajzverseny Budapesti Fazekas Mihály Gimnáziumban rendezett döntőjén is szépen szerepeltek tanítványaink:

Varga Zsófia Lola (5.b): 15. helyezés
Murvai Anna Regina (6.b) :6. helyezés
Granc Erika (6.b): 7. helyezés
Granc Nóra (6.b): 9. helyezés

Felkészítő tanáruk Dékányné Varga Krisztina.

Olvass tovább...

RAJZ OKTV DÍJKIOSZTÓ

Április 22-én a Deák 17 Galériában került sor a vizuális kultúra OKTV díjkiosztójára és a versenyzők alkotásaiból rendezett kiállítás megnyitójára, amelyre Szirmai Kitti (12.c), Igonda Réka (12.b) és Csutorás Márton (11.a) is meghívást kapott.
Felkészítő tanáruk Dékányné Varga Krisztina.

A megnyitón készült fotók a továbbiakban láthatóak:

Olvass tovább...

KÉPZŐMŰVÉSZETI PÁLYÁZAT KIÁLLÍTÁSA

Minden érdeklődőt várunk a „Csepel-sziget Ifjú Tehetségei” Regionális Képző- és Iparművészeti pályázat anyagából összeállított kiállítás díjátadóval egybekötött megnyitójára 2017. április 26-án 15 órára a Nagy Imre Általános Művelődési Központba (1214 Budapest, Simon Bolivár sétány 4-8.), ahol Árki Enikő, Berecz Luca, Hernádi Zsófia, Igonda Réka, Imre Eszter, Joszkin Bianka, Kecskés Lilla, Kiss Kincső, Mező Panna, Pál Janka, Túróczi Timea, Zala Virág, Zölley Hanna és Sóti Laura alkotásai is láthatóak.

Olvass tovább...

KIÁLLÍTÁS A KÖLTÉSZET NAPJÁN

Április 11-én, a Költészet napján Dr. Koós Ferenc előadásával nyitottuk meg az Arany János évet, melyhez kapcsolódóan egy, a költő életéhez és műveihez kapcsolódó kiállítás látható az aulában.

A kiállításról készült fotók a továbbiakban tekinthetőek meg:

Olvass tovább...

KOMPLEX RAJZVERSENY

A Középiskolai Tagozatos Komplex Rajzverseny döntőjében szépen szerepeltek diákjaink.
Egy választott (a Ludwig Múzeum gyűjteményéből megadott) kortárs mű parafrázisát kellett vinni, és a helyszínen 3 óra alatt kellett modell után tanulmányt készíteni.
Az eredmények:
12. évfolyam: Vincze Krisztián 8., Patkó Enikő 9. hely
11. évfolyam: Kovács Réka a Ludwig Múzeum különdíjasa lett (4. helyezett), Szabó Gergely 7., Csutorás Marcell 13. hely

Felkészítő tanáruk: Dékányné Varga Krisztina

A versenyen készült fotók itt tekinthetőek meg.

Olvass tovább...

A RAJZ ÉS FOTÓ KI MIT TUD? EREDMÉNYEI

A rajz és fotó Ki mit tud? eredményei a következők:
Rajz: 5. osztály
1. Lupa Angelika 89 p
2. Kaáli Anna és Sipos Péter 84 p
3. Lengyel Réka 83 p
4. Illés Gréta 81 p
5. Varga Zsófia 78 p
6. Schüszler Villő 73 p
7. Pál R. Huba 62 p

6. osztály
1. Murvai Anna 92 p
2. Granz Erika, Granz Nóra 91 p
3. Pusoma Dóra 74 p
4. Magyar Luca 71 p
5. Sámson Boglárka 70 p

7-8. osztály
1. Szilágyi Dorka 94 p
2. Zölley Hanna 75 p

9-10. osztály
1. Granz Klára 89 p
2. Holecz Mari 79 p
3. Horváth Barnabás, Kolba Éva 70 p

Fotó
1. Nagy Szilárd 94 p
2. Sipos Virág 78 p
3. Bakos Kriszta 75 p

A versenyen készült fotókat a továbbiakban nézhetitek meg:

Olvass tovább...

DEKORÁCIÓS VERSENY

Az algimnáziumban meghirdetett osztálydekorációs verseny eredménye a következő:

1. 5.b – 187 pont
2. 6.b – 179 pont
3. 7.b – 175 pont
4. 6.a – 153 pont
5. 5.a – 152 pont

6. 7.a – 32 pont
7. 8.b – 18 pont
8. 8.a – 14 pont

A termekről készült fotók a továbbiakban tekinthetőek meg:

Olvass tovább...

KIÁLLÍTÁSMEGNYITÓ

Január 13-án a gimnázium tanulóinak közreműködésével Fazekas Ildikó nyitotta meg a Homlokzat Galériában
Födő Gábor grafikusművész kiállítását.

A megnyitószöveg itt olvasható, a megnyitón és a grafikák feldolgozása során készült fotók pedig a továbbiakban láthatóak: 

Olvass tovább...

FÖDŐ GÁBOR KIÁLLÍTÁSA A HOMLOKZAT GALÉRIÁBAN

Szeretettel várunk minden érdeklődőt 2017. január 13-án, pénteken 15 órakor Födő Gábor grafikusművész Öt-képen című kiállításának megnyitójára a Homlokzat Galériába.
A kiállítást megnyitja: Fazekas Ildikó
Közreműködnek: a gimnázium tanulói

A plakát itt tekinthető meg.

Olvass tovább...