Tanévrend (2017/2018)

Esemény Időpont
Alakuló értekezlet; munkavédelmi oktatás augusztus 23.
Osztályozó és átvételi vizsgák; értekezletek augusztus 28-29.
Tankönyvosztás 5-8. évf. augusztus 22-29.
Nevelőtestületi értekezlet augusztus 30.
Tanévnyitó ünnepély 17:00 augusztus 31.
Első tanítási nap (4 osztályfőnöki óra; balesetvédelem; tűzvédelem; tankönyvosztás) szeptember 1.
A munkaközösségi munkatervek leadási határideje szeptember 4.
Szülői értekezletek szeptember 5-12.
Tankörnévsorok véglegesítése; helyi tantervek módosításának határideje szeptember 8.
Erdei iskola a 9. évfolyamnak szeptember 11-15.
Végzősök kirándulása szeptember 14-16.
Szakköregyeztetés határideje; Testnevelés-felmentés kérésének határideje szeptember 15.
OKTV jelentkezés határideje; Giliceavató szeptember 22.
Szülők Tanácsa 18:00 szeptember 26.
Arany János Emléknap (C csengetés) szeptember 27.
Tanmenetek leadásának határideje; Termek beosztásának véglegesítése; Gólyaavató szeptember 29.
Megemlékezés az aradi vértanúkról október 6.
Regensburgi kiutazás október 12-19.
Bolyai Matematika Csapatverseny 5-8. osztály október 13.
Véradás 11:30-13:30 október 19.
Megemlékezés október 23-ról (11. évf.) (C csengetés) október 20.
56-os forradalom ünnepe október 23.
Felvételi tájékoztató a 8 évfolyamos tagozatra jelentkezőknek 17:00 október 24.
Bolyai Matematika Csapatverseny megyei eredményhirdetés 16:00 október 25.
Felvételi tájékoztató az 1+4 évfolyamos tagozatra jelentkezőknek 17:00 október 26.
Őszi szünet előtti utolsó tanítási nap október 27.
Őszi szünet október 30-november 3.
Őszi szünet utáni első tanítási nap; OKTV történelem november 6.
OKTV földrajz; Fogadóóra 5-12. osztály 17:00 november 7.
OKTV informatika II. kat november 8.
OKTV művészettörténet november 9.
Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny 5-8. osztály november 10.
OKTV angol I. kat. és II. kat. november 13.
OKTV matematika november 14.
OKTV magyar nyelv; Dekorációs verseny értékelése november 15.
OKTV fizika  I. kat. és II. kat. november 16.
OKTV kémia  I. kat. és II. kat.; Házivizsgák tételeinek hirdetése a honlapon november 20.
OKTV francia 14:00 november 21.
OKTV informatika I. kat. november 22.
OKTV biológia; Bolyai magyar eredményhirdetés 16:00 november 23.
Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny 9-12. osztály november 24.
OKTV német november 27.
OKTV olasz november 28.
OKTV magyar irodalom november 30.
Szalagavató táncok bemutatója (D csengetési rend); Értesítés a gyengén teljesítő tanulóknak december 1.
Szalagavató ünnepély a Városi Sportcsarnokban 18:00 december 2.
OKTV orosz december 4.
OKTV dráma; Nevelőtestületi értekezlet (BKTN) december 5.
OKTV latin december 6.
Batthyány Kázmér Tudományos Napok (D csengetési rend) december 13-15.
Karácsonyi teaház december 19-20.
Művészeti est 18:00 december 20.
Osztálykarácsony – iskolai karácsony; Koncertbérlet I. előadás; A téli szünet előtti utolsó tanítási nap december 21.
Igazgatói szünet december 22.
Téli szünet december 27-január 2.
Téli szünet utáni első tanítási nap január 3.
OKTV vizuális kultúra január 4.
Jelentkezés határideje a téli osztályozóvizsgára; Bolyai Matematika Csapatverseny 9-12. osztály január 5.
9.ny-nek írásbeli vizsga I. idegen nyelvből január 8.
NETFIT: a tanulók fizikai állapotának felmérése január 9-április 27.
9.ny-nek szóbeli vizsga I. idegen nyelvből; Téli írásbeli osztályozóvizsgák január 15.
Továbbtanulási tájékoztató a végzős diákok szüleinek 17:00; Téli szóbeli osztályozóvizsgák január 16.
Írásbeli felvételi a 8 évfolyamos és az 1+4 évfolyamos gimnáziumba 10:00 január 20.
OKTV filozófia január 23.
Pótló írásbeli felvételi az 1+4 és 8 évfolyamos gimnáziumba 14:00 január 25.
Első félév vége január 26.
Osztályozó értekezletek (D csengetési rend) január 29.
Betekintés a 8. évfolyamosoknak január 30.
Betekintés a 4. évfolyamosoknak január 31.
Félévi értesítő kiosztása (B csengetési rend); Farsang február 2.
Félévzáró értekezlet (D csengetési rend) február 6.
Szülők Tanácsa 18:00 február 8.
Bolyai Természettudományi Csapatverseny 5.-8. osztály február 9.
Szülői értekezletek február 12-15.
Második idegen nyelv választásának határideje február 14.
Érettségire és felvételire jelentkezés határideje február 15.
Igazgatói szünet február 16.
Igazgatói szünet február 19.
Szóbeli felvételi a 8 osztályos gimnáziumba február 22-28.
Szóbeli felvételi az 1+4 osztályos gimnáziumba február 28-március 2.
Kázmér-bál március 3.
Pénzügyi és vállalkozói témahét március 5-9.
Írásbeli házivizsgák: magyar (11.); történelem (10.); Tanítás pénteki órarend szerint március 10.
Szóbeli házivizsgák: magyar (11.); történelem (10.) március 12.
Megemlékezés az 1848-as forradalomról (C csengetési rend) március 14.
48-as forradalom és szabadságharc ünnepe március 15.
Angliai tanulmányi út március 18-31.
Közös fogadóóra 17:00-19:00 március 27.
Tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap március 28.
Tavaszi szünet március 29-április 3.
Tavaszi szünet utáni első tanítási nap április 4.
Írásbeli házivizsgák: angol; német; latin április 6.
Holocaust emléknap április 10.
Költészet napja április 11.
Pontszámítás; bolognai rendszer – tájékoztató felsős szülőknek 17:00 április 17.
Írásbeli házivizsgák: matematika április 18.
Tavaszi osztályozó vizsgára jelentkezés határideje április 20.
Tanítás pénteki órarend szerint április 21.
Fenntarthatósági témahét április 23-27.
Nevelőtestületi értekezlet (ballagás; érettségi) április 24.
Az év diákja és tanára szavazás lebonyolítása a végzősöknek április 26.
Írásbeli osztályozóvizsgák április 27.
Munka ünnepe május 1.
Szóbeli osztályozóvizsgák; Ballagás főpróba 14:45  május 2.
Utolsó tanítási nap a végzősöknek; Osztályozó értekezletek a végzős osztályokban május 3.
Ballagás 16:00 (D csengetési rend) május 4.
Magyar írásbeli érettségi május 7.
Szóbeli házivizsgák május 7-10.
Írásbeli érettségi időszak május 7-28.
Matematika írásbeli érettségi május 8.
Történelem írásbeli érettségi május 9.
Angol írásbeli érettségi május 10.
Német írásbeli érettségi; Értesítés a gyengén teljesítő tanulóknak a bukás veszélyéről május 11.
Informatika emelt írásbeli érettségi 8:00; latin írásbeli érettségi 14:00 május 14.
Biológia írásbeli érettségi; Szülői értekezlet a felvételt nyert diákok szüleinek 17:00 május 15.
Országos írásbeli idegen nyelvi mérés a 6. és 8. évfolyamon (angol és német nyelv) május 16.
Informatika közép írásbeli érettségi 8:00 május 17.
Kémia írásbeli érettségi 8.00; Földrajz írásbeli érettségi 14:00 május 18.
Pünkösd – munkaszüneti nap május 21.
Fizika írásbeli érettségi; Vizuális kultúra írásbeli érettségi május 22.
Francia írásbeli érettségi; Országos kompetenciamérés 6. 8. és 10. évfolyamon május 23.
Kórus koncert (C csengetési rend) – este is előadás; Szabadon választható foglalkozásokra jelentkezés határideje május 24.
Tanári kirándulás (tanítás nélküli munkanap) május 25.
Olasz írásbeli érettségi május 28.
Trianon emléknap; a Nemzeti Összetartozás Napja (B csengetési rend) június 4.
Emelt szintű szóbeli érettségi vizsgaidőszak június 7-14.
Erdélyi út a 10. évfolyamnak június 8-13.
Határtalanul utazás a 7. évfolyamnak június 11-14.
Erdei iskola az 5. évfolyamnak június 11-június 15.
Osztálykirándulások; Városi iskola a 11. évfolyamnak június 14-15.
Osztályozó értekezletek június 18.
Tanévzáró ünnepély június 19.
Középszintű szóbeli érettségi vizsgaidőszak június 19-27.
Beiratkozás június 22.
Tanévzáró értekezlet június 28.