Tanévrend (2018/2019)

Esemény Időpont
Osztályozó vizsgák augusztus 28-29.
Pedagógusok belső továbbképzései augusztus 27-30.
Tanévnyitó nevelőtestületi értekezlet augusztus 31.
Tanévnyitó ünnepség 17:00 szeptember 2.
Első tanítási nap (4 osztályfőnöki óra; balesetvédelem; tűzvédelem; tankönyvosztás) szeptember 3.
Erdei iskola a 9. évfolyamnak szeptember 3-7.
Szülői értekezletek szeptember 4-11.
Testnevelés-felmentés kérésének határideje szeptember 14.
12. évfolyamosok kirándulása szeptember 20-22.
Giliceavató szeptember 21.
OKTV jelentkezés határideje szeptember 21.
Szülők Tanácsa 18:00 szeptember 25.
Az osztályfőnöki mk. belső továbbképzése (ernyő) szeptember 25.
Gólyaavató szeptember 28.
Megemlékezés az aradi vértanúkról október 5.
Regensburgi diákok fogadása október 11-18.
Francia diákok fogadása október 11-18.
Bolyai Matematika Csapatverseny 5-8. osztály 14:30 október 12.
Munkanap október 22. helyett – tanári kirándulás október 13.
Megemlékezés október 23-ról (11. évf.) (B csengetés) október 19.
Sport- és egészségnap 14:00 október 19.
Pihenőnap október 13. helyett október 22.
56-os forradalom ünnepe október 23.
Bolyai Matematika Csapatverseny megyei eredményhirdetés 16:00 október 24.
Véradás 11:00-13:30 október 25.
Jótékonysági est 18:00 október 26.
Jelentkezési határidő: Ki mit tud? (december) október 26.
Őszi szünet előtti utolsó tanítási nap október 26.
Őszi nyelvvizsga október 27.
Őszi szünet október 29 – november 2.
Pihenőnap november 11. helyett november 2.
Őszi szünet utáni első tanítási nap; OKTV pályázat történelem november 5.
OKTV földrajz november 6.
Közös fogadóóra 17:00-19:00 november 6.
OKTV informatika II. kat november 7.
Felvételi tájékoztató a 8 évfolyamos tagozatra jelentkezőknek 17:00 november 7.
Felvételi tájékoztató az 1+4 évfolyamos tagozatra jelentkezőknek 17:00 november 8.
Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny 5.-8. osztály november 9.
Munkanap november 2. helyett november 10.
OKTV angol I. kat. és II. kat. november 12.
OKTV matematika november 13.
OKTV pályázat magyar nyelv november 14.
OKTV fizika  I. kat. és II. kat. november 15.
Az osztálydekorációk értékelése november 15.
Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny 9.-12. osztály november 16.
OKTV kémia  I. kat. és II. kat. november 19.
OKTV francia november 20.
Házivizsgák tételeinek hirdetése a honlapon november 20.
OKTV informatika I. kat. november 21.
Simonyi Zsigmond helyesírási verseny iskolai forduló november 21.
Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei eredményhirdetés 17:00 november 22.
OKTV biológia november 22.
OKTV német november 26.
OKTV olasz november 27.
Implom József helyesírási verseny iskolai forduló november 28.
Tanítási nap (hétfő) december 24. helyett december 1.
OKTV orosz december 3.
Értesítés a gyengén teljesítő tanulóknak december 3.
OKTV latin december 5.
OKTV magyar irodalom december 6.
Szalagavató táncok bemutatója (D csengetési rend) december 7.
Szalagavató ünnepély a Városi Sportcsarnokban 18:00 december 8.
Tanítási nap december 31. helyett: Ki mit tud? – művészeti nap december 15.
Karácsonyi teaház december 19-20.
Osztálykarácsony – iskolai karácsony; Koncertbérlet I. előadás; A téli szünet előtti utolsó tanítási nap december 21.
Téli szünet december 24 – január 2.
Téli szünet utáni első tanítási nap január 3.
OKTV pályázat vizuális kultúra január 3.
Jelentkezés határideje a téli osztályozóvizsgára január 7.
9.ny-nek írásbeli vizsga I. idegen nyelvből január 7.
A tanulók fizikai állapotának felmérése január 9 – április 26.
Bolyai Matematika Csapatverseny 9.-12. osztály január 11.
9.ny-nek szóbeli vizsga I. idegen nyelvből és 11. abc-nek II. idegen nyelvből január 14.
Téli írásbeli osztályozóvizsgák január 14.
Téli szóbeli osztályozóvizsgák január 15.
Továbbtanulási tájékoztató a végzős diákok szüleinek 17:00 január 15.
Írásbeli felvételi a 8 évfolyamos és az 1+4 évfolyamos gimnáziumba 10:00 január 19.
Pótló írásbeli felvételi az 1+4 és 8 évfolyamos gimnáziumba 14:00 január 24.
Első félév vége január 25.
Művészeti Est január 25.
Osztályozó értekezletek (D csengetési rend) január 28.
Betekintés a 8. évfolyamosoknak január 29.
Betekintés a 4. évfolyamosoknak január 30.
Szép Magyar Beszéd verseny iskolai fordulója január 31.
Félévi értesítő kiosztása (B csengetési rend) február 1.
Farsang az 5-8. évfolyamnak február 1.
Félévzáró nevelőtestületi értekezlet (D csengetési rend) február 5.
Szülők Tanácsa 18:00 február 6.
Bolyai Természettudományi Csapatverseny 5.-8. osztály február 8.
Szülői értekezletek február 11-15.
Nevelőtestületi értekezlet (BKTN) február 12.
Második idegen nyelv választásának határideje február 14.
Érettségire és felvételire jelentkezés határideje február 15.
Parasport nap február 15.
BKTN február 18-20.
Síszünet február 21-22.
Megemlékezés a kommunista és egyéb diktatúrák áldozatairól február 25.
Pénzügyi és vállalkozói témahét február 25 – március 1.
Kázmér-bál március 2.
Szóbeli felvételi a 8 osztályos gimnáziumba március 4-6.
Szóbeli felvételi az 1+4 osztályos gimnáziumba március 6-8
Angliai tanulmányút március 10-23.
Megemlékezés az 1848-as forradalomról (C csengetési rend); koncertbérlet II. március 14.
48-as forradalom és szabadságharc ünnepe március 15.
Közös fogadóóra 17:00-19:00 március 26.
Írásbeli házivizsgák: magyar; angol; német; latin április 1.
Francia diákok fogadása április 3.
Digitális témahét április 8-12.
Holocaust emléknap április 10.
Koncertbérlet III. április 10.
Költészet napja április 11.
Írásbeli házivizsgák: matematika; történelem április 15.
Toldi kondi április 15.
Pontszámítás; bolognai rendszer – tájékoztató felsős szülőknek 17:00 április 16.
Tavaszi osztályozó vizsgára jelentkezés határideje április 17.
Tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap április 17.
Tavaszi szünet április 18-23.
Tavaszi szünet utáni első tanítási nap április 24.
Írásbeli osztályozóvizsgák április 24.
Szóbeli osztályozóvizsgák április 26.
Az év diákja és tanára szavazás lebonyolítása április 26.
Nevelőtestületi értekezlet (ballagás; érettségi) április 29.
Ballagás főpróba 14:45 április 30.
Munka ünnepe május 1.
Utolsó tanítási nap a végzősöknek május 2.
Osztályozó értekezletek a végzős osztályokban május 2.
Ballagás 16:00 (D csengetési rend) május 3.
Szóbeli házivizsgák május 6-10.
Magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi május 6.
Matematika írásbeli érettségi május 7.
Történelem írásbeli érettségi május 8.
Angol írásbeli érettségi május 9.
Német írásbeli érettségi május 10.
Értesítés a gyengén teljesítő tanulóknak a bukás veszélyéről május 10.
Ausztriai tanulmányi út május 12-18.
Informatika emelt írásbeli érettségi 8:00 május 13.
Latin írásbeli érettségi 14:00 május 13.
Biológia írásbeli érettségi 8:00 május 14.
Hittanoktatási tájékoztató 16:00-17:00; szülői értekezlet a felvételt nyert diákok szüleinek 17:00 május 14.
Informatika közép írásbeli érettségi 8:00 május 16.
Ének-zene és művészettörténet írásbeli érettségi 14:00 május 16.
Kémia írásbeli érettségi 8.00 május 17.
Földrajz írásbeli érettségi 14:00 május 17.
Fizika írásbeli érettségi 8:00 május 20.
Vizuális kultúra írásbeli érettségi 14:00 május 20.
Francia írásbeli érettségi 8:00 május 21.
Országos írásbeli idegen nyelvi mérés a 6. és 8. évfolyamon (angol és német nyelv) május 22.
Orosz írásbeli érettségi 8:00 május 23.
Pszichológia írásbeli érettségi 14:00 május 23.
Szabadon választható foglalkozásokra jelentkezés határideje május 23.
Olasz írásbeli érettségi 8:00 május 24.
Kórus évzáró koncertje május 28.
Országos kompetenciamérés 6. 8. és 10. évfolyamon május 29.
Diáknap; pályaorientációs nap május 31.
10.-es néptáncok főpróbája június 3.
Betekintés a kijavított érettségi dolgozatokba június 3.
Trianon emléknap; a Nemzeti Összetartozás Napja (C csengetési rend); 19:00 esti előadás a szülőknek június 4.
Emelt szintű szóbeli érettségi vizsgaidőszak június 5-13.
Erdélyi út (Határtalanul program) a 10. évfolyamnak június 8-12.
Pünkösd – munkaszüneti nap június 10.
Erdei iskola az 5. évfolyamnak június 11-14.
Osztálykirándulások június 13-14.
Tanévzáró ünnepély június 18.
Középszintű szóbeli érettségi vizsgaidőszak június 17-26.
Beiratkozás június 20.
Tanévzáró nevelőtestületi értekezlet június 28.